Kalite

2006’dan Bugüne Hizmetinizde

Berkan Plastik iç pazarda müşteri memnuniyetini karşılamak amacı ile tüm ürünler için kalite kontrol kriterlerini belirlemiştir. Gelen orijinal hammaddelerin giriş kalite kontrolleri yarı mamül ve ürünlerin çıkış kalite kontrolleri düzenli olarak yapılmakta böylece üretimin her aşaması kontrol altında tutulmaktadır. Kalite kontrol laboratuarlarında bulunan test cihazları ve ölçüm ekipmanları ile Türkiye geneli standartları uygun olarak aşağıda verilen test ve ölçümler gerçekleştirilmektedir.

ÜYE OLDUĞUMUZ DERNEKLER

KALİTE LABORATUARLARI VE TESTLER

1

YOĞUNLUK ÖLÇÜMÜ

ASTM D 792 STANDARDI TAKİPEDİLEREK HASSAS TERAZİ VE YOĞUNLUK KİTİ YARDIMI İLE HAMMADDENİN ÖNCE HAVADA ARISBDAN YOĞUNLUĞU BELİRLENMİŞ BİR ALKOL İÇERSİNDEN AĞIRLIĞININ ÖLÇÜLMESİ SONUCU YOĞUNLUĞU G/CM KÜPCİNSİNDEN TEYİT EDİLİR.
2

ERİME AKIŞ İNDEKSİ (MFİ)

İSO 1333 STANDARDI TAKİP EDİLEREK BELİRLİ SICAKLIK VE YÜKLEME KOŞULLARI ALTINDA ERİMİŞ HALDEKİ MADDELEREİNİN KÜRESEL AKIŞ HIZI G/10 DK VE HACİMSEL AKIŞ HIZI(MVR)CM3/10 DK CİNSİNDEN TAYİN EDİLİR.
3

BOYUT ÖLÇÜMÜ

ÜRÜNÜN BÜYÜKLÜĞÜ VE ŞEKLİNE GÖRE FARKLI ÖLÇÜM CİHAZLARI İLE ÜRETİM ÜRÜNLERİN BOYUTSAL ÖLÇÜMÜ YAPILIR VE TEKNİKLER SONUCU RESİM İLE UYUMU KONTROL EDİLİR.
4

RENK ÖLÇÜMÜ

RAL VE PANTONE KATOLOGLARI TAKİP EDİLEREK SPEKTRO FOTO METRE CİHAZI YARDIMI İLE ÜRÜNLERİN RENK KONTROLÜ YAPILIR.
5

SERTİFİKA ÖLÇÜMÜ

İSO 868 STANDARDI TAKİİPEDİLEREK HAMMADDENİN DALMA DERİNLİKLERİNİN SHORE SKALASINDAKİ DEĞERİ TAYİN EDİLİR.
6

GÖRÜNÜM KONTROLLERİ

TÜM MALZEMENİN YARI ÜRÜN VE ÜRÜNLERİN İLGİLİ TALİMATLARDA BELİRLENMİŞ OLAN GÖRSEL ÖZELLİKLERİ KONTROL EDİLMEKTEDİR.
7

DAYANIM TESTİ

ÜRETİLEN YARI ÜRÜN VE ÜRÜNLERİ İLGİLİ TALİMATLAR VE MÜŞTERİ ŞARTNAMELERİNE GÖRE DAYANIM TESTİ YAPILMAKTADIR.